Witamy na internetowej stronie Biblioteki Publicznej Gminy Zawady!

Biblioteka czynna: poniedziałek (8.00 - 16.00), wtorek - piątek (10.00-18.00), sobota - Nieczynne. Serdecznie zapraszamy!

08.12.2017 r. w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Bibliotecznej nowej kadencji na lata 2017 ? 2021 - organu opiniującego pracę tejże Biblioteki.

W składzie Rady znaleźli się:
Dobromiła Anhalt- zastępca dyrektora ds. zasobów Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy; Elżbieta Dziuk ? Renik - były pracownik Biblioteki, specjalista ds. informacji i współpracy z zagranicą; Robert Jakubik - MRiRW, Departament Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej, zastępca dyrektora ds. oświaty rolniczej; Leszek Koleśnik - Biuro Prasowe MRiRW; Dr Tomasz Makowski - dyrektor Biblioteki Narodowej; Ewa Potrzebnicka - Pełnomocnik Dyrektora Biblioteki Narodowej ds. Narodowego Zasobu Bibliotecznego; Marian Sołobodowski - folklorysta, regionalista, kolekcjoner, były pracownik Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego; Iwona Wądołowska - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Zawady oraz Prof. UKSW dr hab. Rafał Wiśniewski - dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

Rada zatwierdziła Regulamin, wybrała przewodniczącego i sekretarza. Przewodniczącym Rady został dr Tomasz Makowski - dyrektor Biblioteki Narodowej, a sekretarzem - Iwona Wądołowska - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Zawady .

Relacja z posiedzenia na stronie: http://cbr.gov.pl/index.php/aktual/wydarzenia/item/914-posiedzenie-rady-bibliotecznej-nowej-kadencji-na-lata-2017-2021.html

Sponsorzy


Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek jest realizowany w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.